Kurz Vermikompostování


Zapsáno 16.10.2017 19:40:47

Víte, jak nejlépe zpracovat bioodpad? Určitě vyrobit si vlastní kompost. A lze to i v panelákovém bytě, na chodbě, ve sklepě… Znáte žížalí čaj? Chcete dětem ukázat, jak se rostlinné zbytky díky žížalám přeměňují v kompost? Zveme vás na další z naší série kurzů k bezodpadové domácnosti. Na kurzu se dozvíte vše o „žížalování“, jak žížalí kompostér funguje, uvidíte funkční kompostéry a navíc si jeden na místě vyrobíte a odnesete domů. Více informací na www.rosacb.cz, přihlášení na e-mailu rosa@rosacb.cz.

 

Víte, jak nejlépe zpracovat bioodpad? Určitě vyrobit si vlastní kompost. A lze to i v panelákovém bytě, na chodbě, ve sklepě… Znáte žížalí čaj? Chcete dětem ukázat, jak se rostlinné zbytky díky žížalám přeměňují v kompost? Zveme vás na další z naší série kurzů k bezodpadové domácnosti.

Na kurzu se dozvíte vše o „žížalování“, jak žížalí kompostér funguje, uvidíte funkční kompostéry a navíc si jeden na místě vyrobíte a odnesete domů. Kurz trvá 2,5 hodiny a lektorkou je Irena Vacková ze spolku Kamínky.

Poplatek za kurz činí 250 Kč, v ceně je materiál na výrobu jednoho vermikompostéru, ostatní materiál včetně žížal, nářadí na výrobu. V případě, že si přinesete vlastní tři vhodné kbelíky na výrobu, cena je snížena na 150 Kč, ale je třeba to nahlásit předem. Můžete pracovat i ve dvojici na společném kompostéru.

Přihlášení na e-mailu: rosa@rosacb.cz

Kurz je podpořen městem České Budějovice a Jihočeským krajem v rámci projektu O ODPADECH bez obalu.Klíčová slova: ,
Komentáře jsou zakázány