Kalendář akcí


Měsíc:   Pořadatel:  
Okres:   Místo:
 Jen akce Krasce

 Jak s odpady?

Akci pořádá: Hnutí DUHA ČB | Kdy: čtvrtek 3. listopadu 2016, od 17:00 hodin
Kde: Kinokavárna Kaplice, Linecká 434

Hnutí DUHA ČB vás zve v rámci Jihočeských dnů s Krascem na promítání dokumentu a besedu Jak s odpady? Mají se spíše pálit nebo třídit a recyklovat? Diskutovat budeme s Petrem Nohavou z Hnutí DUHA Kinokavárna Kaplice, Linecká 434 ve čtvrtek 3. listopadu 2016 od 17. hod. Tento projekt je podpořen Jihočeským krajem a sítí Krasec.

 "Jak se pozoruje a fotí česká divočina?"

Akci pořádá: Calla | Kdy: čtvrtek 3. listopadu 2016 od 18:15 hodin
Kde: galerie Měsíc ve dne v Českých Budějovicích, Nová ul. 3.

Divočina zdaleka nejsou jen národní parky a místa, která člověk neovlivnil. Stačí vědět, jak se koukat, a příroda se vám odmění. Ptáci barevní jak papoušci nebo naopak maskovaní tak, že vypadají jako kůra stromů? Plaché šelmy, které nás potkávají a my o nich ani nevíme? Tajemná zvířata noci a jejich neobvyklé zvuky? Na besedě s fotografem divoké přírody a zakladatelem projektu Setkání s rysem Martinem Tomášem se dozvíte, jak v přírodě pozorovat různá zvířata, jaké zajímavé situace se dají zažít a třeba i jak dobře využít fotografickou techniku. Ve čtvrtek 3. listopadu od 18,15 do 20 hodin v galerii Měsíc ve dne v Českých Budějovicích, Nová ul. 3.

 Klimatické zařízení má poruchu

Akci pořádá: Semenec, o.p.s. | Kdy: 8. listopadu 2016 v 18:00 hodin
Kde: Městské muzeum Týn nad Vltavou

Promítání filmu Klimatické zařízení má poruchu s následnou besedou o tom, jak naše činnost a lidské hospodaření v krajině ovlivňuje klima. Přednáší. Ing. Jaroslav Šíma.