Rozvíjíme environmentální výchovu a ekologické
poradenství v jihočeském kraji

Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4
Skotačení se zvířátky
5
6 7 8 9 10 11
Ptačí den v Zeměráji
12
13 14 15 16 17 18
Botanická vycházka Radost sbírat na Radosti
Naši jedli kaši
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Kalendář > Události od 20. 6. 2020

Kalendář

Seznam událostí od 20. 6. 2020 do 3. 7. 2020


Sobota

Evropské dny archeologie a Oslava slunovratu

Přijďte se do Zeměráje seznámit s prací archeologa. V rámci interaktivního programu mohou návštěvníci vyhledávat artefakty v simulovaném archeonalezišti, sestavovat „rozbité“ nádoby a dřevěnou stavebnici srubového domu, ozdobit si vlastní keramickou nádobu pravěkými ornamenty nebo si vyrobit hliněný amulet podle pravěkých vzorů. A zároveň oslavte LETNÍ SLUNOVRAT pletením věnců, přípravou obětin, pečením placek, tancem, hudbou a tajemnými obřady s obyvateli oživené slovanské vesnice Hruškov.

Přírodovědná vycházka "Za květnatými pásy a ptactvem do Stromovky"

Milí přátelé, po delší vynucené přestávce vás opět zveme na přírodovědnou vycházku nikoli virtuálně, ale živě. V sobotu 20. června se vydáme "Za květnatými pásy a ptactvem do Stromovky". Součástí vycházky bude povídání o tzv. květnatých pásech a kroužkování ptactva. Sraz účatníků na zastávce MHD Autocamping v 9:30. Prosíme roušky s sebou.

Ptačí den

I naše domy a zahrady mohou být smrtícími pastmi pro ptáky. Dozvíte se, co můžete zlepšit, aby tomu tak nebylo. Den věnovaný opeřencům a jejich ochraně, ukázky odchytu a kroužkování ptáků žijících v okolí zoo.

Úterý

Webinář Fotovoltaika jak na to

Energy Centre České Budějovice pro Vás připravilo Webinář na další aktuální téma, tentokrát s Mgr. Čtveráčkem a Ing. Šťastným, opět odborníky na slovo vzatými! Praktické rady, vychytávky, legislativa, odpovědi na konkrétní dotazy. Formulář pro přihlášení naleznete zde: https://eccb.info/webinar-23-6-2020/ Kdy: úterý 23. 6. 2020 od 16:00 h (90 minut)

Sobota

Den fantazie v Zeměráji

Přijďte se k nám nadechnout a provětrat svou fantazii. Můžete tvořit vlastní umělecká díla, v historické vesnici si vyzkoušet stará řemesla, vyrobit nádobu, vlněný náramek, panenku, hračku, hliněný herbář nebo kouzelný amulet. K tomu stovka originálních her, hlavolamů a dalších atrakcí Zeměráje.

Zažít Třeboň jinak

Zažít Třeboň jinak - to je název sousedské slavnosti, která se v Třeboni koná každoročně v měsíci červnu. V sobotu 27. června se potkáme v čase od 10 hodin u Záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Vyzkoušíme si cvičení cchi kung, jízdu na paddleboardu či koloběžce, práci s měřičskými nástroji, zahrajeme si obří šachy, zažijeme školu jinak, naučíme se různé druhy vázání uzlů, vyrobíme ptačí budku aj. Máte chuť na výbornou kávu, domácí dobroty a buřtíky pečené na ohni? Přijďte za námi!