Rozvíjíme environmentální výchovu a ekologické
poradenství v jihočeském kraji

Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1
Koncert pro stromy 2024
2 3 4
ZAHÁJENÍ LETNÍ NÁVŠTĚVNICKÉ SEZONY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZÁCHRANNÉ STANICI
5
6 7 8
"Výprava za samotářskými včelami" - přírodovědná vycházka
9 10 11
Den fantazie v Zeměráji
Ornitologická vycházka na Semenci
12
13 14
Zelené úterky "Co se to tu plazí?"
15 16 17 18
Vodňanské rybářské dny
19
20 21 22 23 24 25 26
27
Beseda "Přírodní unikát u Třebíčka"
28
Den dětí v přírodní zahradě ekocentra Cassiopeia
29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > On-line poradna > poplatek za odpad

poplatek za odpadDobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli já, jakožto občan, si můžu nějakým způsobem likvidovat svůj odpad sama, tj. nedávat jej obci, ale přímo společnosti, která s nimi nakládá. Že bych jednou za čas zajela k popelářské firmě se svou popelnicí a vytříděnými plasty a tam si zaplatila to, co jsem opravdu vyprodukovala. Máme zhruba 1 poplenici za 4 měsíce, nějaké plasty, sklo využíváme, kov a papír vozíme do sběru,... Jsme 5-ti členná rodina a platíme 2500 Kč za odpady, což je z hlediska toho, co produkujeme, nespravedlivé, platíme cizí odpady. Obec nemá žádný zájem na snižování odpadů a naopak se chystá opět zdražovat, jen aby se lidé nemuseli omezovat.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

tuto možnost zákon nepřipouští. Občan se musí dohodnout s obcí. Jen se svozovou firmou se dohodnout nemůže. Máte možnost apelovat na své zastupitele, aby změnili platbu poplatku za odpad podle vyprodukovaného odpadu.

Ondřej Šanda, Hnutí DUHA České Budějovice