Rozvíjíme environmentální výchovu a ekologické
poradenství v jihočeském kraji

Kalendář

P Ú S Č P S N
30 31
Seminář - Podíl zoologických zahrad při environmentálním vzdělávání
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
16
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
17
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
18
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
19
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
20
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
21
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
22
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
23
Semináře pro učitele v Přírodovědném muzeu Semenec
24 25 26
27 28 29 30 1
MAY DAY 2020
2 3
Drobečková navigace

Úvod > On-line poradna > Prodej bytu a průkaz energetické náročnosti budovy

Prodej bytu a průkaz energetické náročnosti budovy



Dobrý den, je možné při prodeji bytové jednotky v bytovém domě předložit vyúčtování spotřeb energií místo průkazu energetické náročnosti?

 ---------------------

Dobrý den, tato problematika a povinnosti jsou uvedeny v zákoně č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií a ten v §7a uvádí:

 

(2) Vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek jsou povinni

a) opatřit si průkaz

1. při prodeji budovy nebo ucelené části budovy,

2. při pronájmu budovy,

3. od 1. ledna 2016 při pronájmu ucelené části budovy,

 

(7) Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může jej nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce 3 písm. c).

 

Z výše uvedeného vyplývá, že vlastník jednotky může předložit vyúčtování dodávek energií, pouze pokud mu na písemné vyžádání nebyl průkaz energetické náročnosti vydán.