Rozvíjíme environmentální výchovu a ekologické
poradenství v jihočeském kraji

Kalendář

P Ú S Č P S N
30 1
beseda V jakém stavu je česká krajina? Potřebujeme hmyz a ptáky?
2 3 4 5
Den zvířat v Zoo Hluboká
6
7 8 9 10 11 12
Přírodovědná vycházka "Za houbami do Stromovky"
13
14
Seminář Hospodaření s dešťovou vodou
15
Zelené úterky "Patří do naší přírody oheň?"
16 17
Den stromů v přírodní zahradě ekocentra Cassiopeia
18 19 20
21
Borovanské pondělky "Vzácní ptáci jižních Čech"
22 23 24
Fotobeseda "Ohrožená krása oceánů"
Zvířata na pranýři
25 26 27
28 29 30 31
Seminář „JiH2Očeské obce“
1 2
Přírodovědná vycházka "Kroužkování u remízku"
3
Drobečková navigace

Úvod > On-line poradna > Prodej bytu a průkaz energetické náročnosti budovy

Prodej bytu a průkaz energetické náročnosti budovy



Dobrý den, je možné při prodeji bytové jednotky v bytovém domě předložit vyúčtování spotřeb energií místo průkazu energetické náročnosti?

 ---------------------

Dobrý den, tato problematika a povinnosti jsou uvedeny v zákoně č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií a ten v §7a uvádí:

 

(2) Vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek jsou povinni

a) opatřit si průkaz

1. při prodeji budovy nebo ucelené části budovy,

2. při pronájmu budovy,

3. od 1. ledna 2016 při pronájmu ucelené části budovy,

 

(7) Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může jej nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce 3 písm. c).

 

Z výše uvedeného vyplývá, že vlastník jednotky může předložit vyúčtování dodávek energií, pouze pokud mu na písemné vyžádání nebyl průkaz energetické náročnosti vydán.