Rozvíjíme environmentální výchovu a ekologické
poradenství v jihočeském kraji

Kalendář

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
Zelené úterky "Jak se brání a komunikují rostliny?"
22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Nabídka EVVO > Výstavy

Výstavy

Čus vydrus

Výstava, která se líbí především mladší generaci, neboť život vydry říční a některých dalších živočichů odhaluje formou velevtipného komiksu, který pochází z dílny mladých ochránců přírody Volavky pod ČSOP v Třeboni pod vedením Václava Bartušky ml. 14 lehkých závěsných panelů (100x70cm) mohou doplnit exponáty do vitrín. Zajišťujeme přívoz, odvoz a instalaci výstavy.
Cena:  Úhrada cestovného (Český nadační fond pro vydru, www.vydry.org).  

Tajemná dáma vod a mokřadů

Výstava plná fotografií a ilustrací seznamuje s životem, rozšířením, potravou i ochranou vydry říční. 12 lehkých závěsných panelů (70x50 či druhý výtisk 109x78cm) výstavy může být doplněno exponáty do vitrín. Zajišťujeme přívoz, odvoz i instalaci výstavy.
Cena: Úhrada cestovného (Český nadační fond pro vydru, www.vydry.org).

Tváře uranu

Výstava přibližuje prostřednictvím velkoformátových fotografií těžbu uranu a současně dokumentuje její vlivy na životní prostředí a krajinu. Je určena spíše starším žákům, středoškolákům a dospělým. Tvoří ji 21 ks barevných fotografií formátu 60x40cm a 10 ks černobílých fotografií 70x70cm. Vytištěné fotografie jsou lepené na velmi lehké kapa desky a umístěné ve stříbrných rámech beze skla. Ke každé fotografii náleží informační popisek komentující danou problematiku z různých pohledů. Součástí výstavy je doprovodná brožurka. Výstava je pro převoz uložena do 2 objemných beden a k převozu je třeba auto.
Více informací na www.calla.cz/index.php?path=hl_stranka&php=4_vystavy.php.

Pojďme na to místně

Výstava se zaměřuje na LOKALIZACI jako opak GLOBALIZACE. Na 10 informačních plátnech, které snadno stočíte a dáte do tašky. Každé téma je zpracováno jednotlivě na závěsných plátnech. Co je to lokalizace, jak podporovat místní ekonomiku a proč, jaké jsou přínosy. (rosa@rosacb.cz).  

Výstava o udržitelném spotřebitelství

Pomocí 5 roll up oboustranných panelů představí 6 značek, které jsou alternativou k běžnému nákupu. Jedná se o tyto značky: Fair Trade, FSC dřevo, Ekologicky šetrný výrobek, Bio, Klasa a Šumava originální produkt. Pro zájemce ze strany škol a dalších institucí bude výstava volně k zapůjčení pouze za úhradu nákladů s pojených s její přepravou. Vástava vznikla v rámci projektu „Potřebujeme vše, co spotřebujeme? Aneb veřejná osvěta o (udr)žitelném spotřebitelství“, který je financován ze Státního fondu životního prostředí a finančně podpořen Městem Český Krumlov. (info@ekocentrumsipek.cz).  

Příroda Boletic

Výstava velkoformátových fotografií autorů Vydrová, Hlásek, Ševčík, dokumentující přírodu VVP Boletice. Buď ve vlastních závěsných rámech 100 x 70 cm pod akrylátem (20 ks) s možností instalace na oboustranných dřevěných panelech (5 ks se stojkami), nebo nezarámová. Expozice je doplněna o 6 textových panelů s fotografiemi na plastových závěsných panelech 100 x 70 cm. K výstavě je k dispozici celá řada tématických tiskovin.
Kontakt: Calla, calla@calla.cz, tel. 384 971 930.

www.calla.cz/index.php?path=hl_stranka&php=4_vystavy.php

Kde končí naše odpady?

Výstavu určenou spíše starším středoškolákům a dospělým tvoří 10 hliníkových na výšku orientovaných a do interiéru určených roll-up (výsuvných) panelů o rozměrech 85 x 200 cm a nástěnka se vzorky recyklovaných plastů a bioplastů. Panely jsou tematicky zaměřené na hospodaření s odpady v jižních Čechách (kompostování, skládkování, spalování atd.). Výstavu si můžete prohlédnout v elektronické podobě na webu Cally.
Kontakt: Calla, calla@calla.cz, tel. 384 971 930.

www.calla.cz/index.php?path=hl_stranka&php=4_vystavy.php

Výstava moderních látkových plen

Výstavka je souborem moderních plenek označených stručnými informacemi, je dělána tak, že nemusíte vůbec plenkám rozumět a návštěvníci se vše potřebné dozvědí z cedulek a přiložených letáčků. Cílem výstavy je, aby si zájemci mohli plenky a příslušenství prohlédnout a osahat (mnozí je znají jen z internetu a diskuzí). Plenkovou výstavu dodáváme se sadou kolíčků a dostatečně dlouhou šňůrou, kterou ve vašich prostorách jistě dokážete natáhnout sami. Výstava obsahuje všechny typy moderních plenek a příslušenství od nejrůznějších výrobců, takže škála je opravdu pestrá. Nabídnout výstavu je vhodné zejména v týdnu opravdových plen nebo i při jiné akci u vás v centru nebo poradně.
Cena za půjčení výstavy je 30 Kč za den.
Kontakt: rosa@rosacb.cz

Interaktivní výstava hraček „Pojďte si hrát“

Interaktivní výstava hraček šetrných k dítěti a přírodě je určená pro děti, jejich rodiče a prarodiče, ale také pro školy a školky. Chceme ukázat, že mezi hračkami jsou obrovské rozdíly, čeho je dobré si při výběru hračky všímat a že hračka může být bezpečná a šetrná jak k dítěti, tak i k přírodě. Tato výstava je v prvé řadě interaktivní – vše je přístupné k vyzkoušení a osahání. Děti se tedy nebudou jako jinde jen dívat na hračky přes sklo vitríny, ale mohou si s exponáty i pohrát.  Hrát si mohou nejen děti, ale také dospělí. Výstavu lze instalovat ve vaší obci, v knihovně, v kulturním domě, škole, restauraci a jinde.
Půjčujeme přes 200 exponátů hraček, k nim vyhotovené cedulky s popisem a stojánky. Součástí instalace je též vyvěšení 9 informačních bannerů na téma Hračky (ve velikosti A2).
Cena za 1 týden zapůjčení výstavy je 1500,- Kč (uvedená cena a doba trvání bude řešena písemně smluvně ev. další náležitosti domluvou).
Kontakt: rosa@rosacb.cz

Výstava Hračky šetrné k dítěti a přírodě - bannery

K výstavě „Pane, pojďte si hrát“, ale i samostatně, je možné zapůjčit si výstavu 9 barevných bannerů ve velikosti A2, na níž jsou přehledně informace o hračkách šetrných k dítěti a přírodě (certifikace, materiály, jak vybrat šetrnou hračku apod.). Nájemce hradí poštovné tam i zpět při posílání výstavy, a předem též vratnou zálohu 1000 Kč.
Cena za půjčení je 500,- Kč, kontakt a více informací: rosa@rosacb.cz.